NESCAC Spring All-Academic Team Members Recognized

NESCAC Spring All-Academic Team Members Recognized

The New England Small College Athletic Conference (NESCAC) has announced its 2019 Spring All-Academic Selections. To be honored, a student-athlete must have reached sophomore academic standing with a cumulative grade point average of at least 3.50. A transfer student must have completed one year of study at the institution. The following are Middlebury's 132 representatives, the second-highest total in the conference.

Name Sport Yr. Hometown
Christina Puccinelli Women's Tennis Sr. New York, N.Y.
Emily Bian Women's Tennis So. Austin, Texas
Ann Martin Skelly Women's Tennis So. Charleston, S.C.
Skylar Schossberger Women's Tennis Jr.  Eagle, Idaho
Maddi Stow Women's Tennis Jr.  Wilton, Conn.
Heather Boehm Women's Tennis Jr.  Miami, Fla.
Catherine Blazye Women's Tennis Jr.  London, England
Weston Brach Men's Tennis Jr.  Dover, Mass.
Lubomir Cuba Men's Tennis Sr. Massapequa Park, N.Y.
Nate Eazor Men's Tennis So. Dallas, Texas
Thorne Gregory Men's Tennis So. Darien, Conn.
Adam Guo Men's Tennis So. Redmond, Wash.
Aleksandr Samets Men's Tennis Jr.  Ocean Township, N.J.
Cole Sutton Men's Tennis Sr. Baltimore, Md.
Andre Xiao Men's Tennis So. Fremont, Calif.
Alex Vanezis Men's Tennis Jr.  Frankfurt, Germany
Tyler Bass Men's Lacrosse So. Atlanta, Ga.
Will Brossman Men's Lacrosse So. Plainsboro, N.J.
Marshall Cummings Men's Lacrosse So. Kentfield, Calif.
Zeke Emerson Men's Lacrosse Jr.  Deerfield, Mass.
Ryan Feldmann Men's Lacrosse So. Sea Cliff, N.Y.
Chase Goree Men's Lacrosse Jr.  Alexandria, Va.
Jack Hoelzer Men's Lacrosse So. New Canaan, Conn.
Clay Hunt Men's Lacrosse Sr. Old Brookville, N.Y.
Danny Jacobs Men's Lacrosse Jr.  Needham, Mass.
Jake Madnick Men's Lacrosse Jr.  Glastonbury, Conn.
Matthew O'Neal Men's Lacrosse Sr. Duxbury, Mass.
Malcolm Ogden Men's Lacrosse Jr.  Byfield, Mass.
Clayton Read Men's Lacrosse Jr.  San Francisco, Calif.
Ben Snow Men's Lacrosse Jr.  Weston, Mass.
Alderik van der Hyde Men's Lacrosse So. San Diego, Calif.
Liza Tarr Softball Sr. Winnetka, Ill.
Irene Margiotta Softball Sr. Mendham, N.J.
Jenna McNicholas Women's Lacrosse Sr. Westport, Conn.
Kate Zecca Women's Lacrosse Jr.  Leesburg, Va.
Sara DiCenso Women's Lacrosse Sr. Glastonbury, Conn.
Casey O'Neill Women's Lacrosse Sr. Burlington, Vt.
Kate Furber Women's Lacrosse Sr. Manchester, Mass.
Kirsten Murphy Women's Lacrosse So. Bridgewater, N.J.
Emily Barnard Women's Lacrosse Jr.  Wayland, Mass,
Grace Maley Women's Lacrosse So. Bexley, Ohio
Henley Hall Women's Lacrosse Sr. Denver, Colo.
Campbell Goldsmith Women's Lacrosse Sr. Darien, Conn.
Erin Nicholas Women's Lacrosse So. Scarsdale, N.Y.
Mollie Smith Women's Lacrosse Jr.  Marblehead, Mass.
Hannah McKenzie Women's Lacrosse Jr.  Hudson, Ohio
Alex White Women's Lacrosse Sr. Dover, Mass.
Madeline Lyons Women's Lacrosse So. Norwich, Vt.
Addy Mitchell Women's Lacrosse So. Medfield, Mass.
Grace Getman Women's Lacrosse So. Portsmouth, N.H.
Emma White Women's Lacrosse So. Dover, Mass.
Phil Bernstein Baseball Sr.  Palos Verdes Peninsula, Calif.
Brooks Carroll Baseball Jr.  Davidson, N.C.
Jake Dianno Baseball So. Philadelphia, Pa.
Grant Elgarten Baseball Jr.  Upper Brookville, N.Y.
Hamilton Evans Baseball Jr.  South Pasadena, Calif.
Gray Goolsby Baseball Jr.  Austin, Texas
Justin Han Baseball Jr.  Vienna, Va.
Andrew Hennings Baseball Jr.  Oak Park, Ill.
Colby Morris Baseball Sr. Del Mar, Calif.
Hayden Smith Baseball Jr.  Charlotte, N.C.
John Tipps Baseball Sr. Nashville, Tenn.
Colin Waters Baseball Sr. Basking Ridge, N.J.
Kevin Woodring Baseball Jr.  Norwalk, Conn.
Rebecca Gorman Women's Track and Field Jr.  Sudbury, Mass
Gretchen McGrath Women's Track and Field So. Londonderry, N.H.
Alex Cook Women's Track and Field Jr.  Kenilworth, Ill.
Rory Kelly Women's Track and Field Sr. Winnetka, Ill.
Caroline Morss Women's Track and Field Sr. Concord, Mass.
Claire Gomba Women's Track and Field Sr. Hopewell Junction, N.Y.
Abigail Nadler Women's Track and Field Sr. Chicago, Ill.
Anna Willig Women's Track and Field Jr.  Phoenixville, Pa.
Victoria Toth Women's Track and Field So. Chevy Chase, Md.
Leah Metzger Women's Track and Field Jr.  Newton, Mass.
Alexis Jakubowski Women's Track and Field Sr. Mount Prospect, Ill.
Tasha Greene Women's Track and Field So. Wynnewood, Pa.
Lizzie Walkes Women's Track and Field Jr.  Newton, Mass.
Kai Milici Women's Track and Field So. Seattle, Wash.
Emily Ray Women's Track and Field Jr.  Shelburne, Vt.
Katherine MacCary Women's Track and Field Sr. Los Angeles, Calif.
Helene Rowland Women's Track and Field Jr.  Madison, N.J.
Tate Serletti Women's Track and Field Jr.  Wynnewood, Pa.
Catherine Walker Women's Track and Field Jr.  Greenwich, Conn.
Erica Dean Women's Track and Field Jr.  Leeds, Mass.
Katie Glew Women's Track and Field So. Wilmette, Ill.
Julia Jaschke Women's Track and Field Jr.  Greenwood Village, Colo.
Meg Wilson Women's Track and Field Jr.  Concord, Mass.
Molly Colwell Women's Track and Field Jr.  Orinda, Calif.
Kristin Kimble Women's Track and Field Sr. Sudbury, Mass.
Beth Neal Women's Track and Field Jr.  Franklin, Mass.
Ava O'Mara Women's Track and Field So. New York, N.Y.
Kreager Taber Women's Track and Field Sr. Raleigh, N.C.
Lucy Lang Women's Track and Field Sr. Lexington, Mass.
Kate Holly Women's Track and Field So. Glenview, Ill.
Olivia Mitchell Women's Track and Field Jr.  Inver Grove Heights, Minn.
Chloe Smith Women's Track and Field So. Weston, Mass.
Graham Rainsby Men's Track and Field So. Brooklyn, N.Y.
Minhaj Rahman Men's Track and Field Sr. Woodhaven, N.Y.
Robert Cassidy Men's Track and Field Sr. Jamestown, R.I.
Nathan Evans Men's Track and Field Jr.  Manchester, Mass.
John Natalone Men's Track and Field Sr. Dix Hills, N.Y.
James Caprio Men's Track and Field So. North Caldwell, N.J.
Noah Wagner-Carlberg Men's Track and Field Sr. Glen Ridge, N.J.
Sawyer Tadano Men's Track and Field So. Madison, N.J.
Jonathan Perlman Men's Track and Field Sr. Bala Cynwyd, Pa.
Jonathan Fisher Men's Track and Field Jr.  Richmond, Vt.
Matthew Durst Men's Track and Field So,  Dublin, Calif.
Miles Meijer Men's Track and Field Sr. Mountain View, Calif.
Theodore Henderson Men's Track and Field Jr.  Cold Spring, N.Y.
Will Meyer Men's Track and Field Jr.  Short Hills, N.J.
Nathaniel Klein Men's Track and Field So. Auburndale, Mass.
Jimmy Martinez  Men's Track and Field Sr. Maplewood, N.J.
Ethan Realander Men's Track and Field Sr. Ridgefield, Conn.
Harrison Knowlton Men's Track and Field Sr. Turner, Maine
Thomas Tarantino Men's Track and Field So. Summit, N.J.
Andrew Michelson Men's Track and Field Sr. Columbia, Md.
Dylan Mortimer Men's Track and Field Sr. Seattle, Wash.
Jack Litowitz Men's Track and Field Jr.  Glencoe, Ill.
Arden Coleman Men's Track and Field Jr.  Burlingame, Calif.
Michael Wasserstein Men's Track and Field So. Middlebury, Conn.
Alfred Hurley Men's Track and Field Sr. New York, N.Y.
Nathaniel Albers Men's Track and Field Jr.  Laramie, Wyo.
Jake Guth Men's Track and Field Sr. Wilton, Conn.
Connor Montgomery Men's Track and Field Jr.  Mill Valley, Calif.
Seamus Nolan Men's Track and Field Sr. Williston, Vt.
Nathan Hill Men's Track and Field Jr.  Hinsdale, Ill.
David McDaniel Men's Golf Sr. New York, N.Y.
Jeffrey Giguere Men's Golf Jr.  Providence, R.I.
John Stenovec Men's Golf Jr.  Orinda, Calif.
Jordan Bessalel Men's Golf So. Bethesda, Md.
David Packer Men's Golf Jr.  Greenwood Village, Colo.
John Mikus Men's Golf So. Larchmont, N.Y.